Rank | Team | Prev. |
---|---|---|
1 | Burnsville | 1 |
2 | Eden Prairie | 2 |
3 | Maple Grove | 3 |
4 | Coon Rapids | 4 |
5 | Eastview | 5 |
6 | Forest Lake | 6 |
7 | Hill-Murray | 7 |
8 | Eagan | 11 |
9 | Hopkins | 8 |
10 | Robbinsdale Armstrong | 9 |
11 | Stillwater | 10 |
12 | Minnetonka | 12 |
13 | Rochester Century | 14 |
14 | Bemidji | 17 |
15 | Grand Rapids | 15 |
16 | Centennial | 13 |
17 | Prior Lake | NR |
18 | Cretin-Derham Hall | 19 |
19 | Wayzata | 16 |
20 | Andover | NR |
Also receiving votes: Mounds View, Cambridge-Isanti, St. Thomas Academy, Brainerd, Rocori, Lakeville North, Moorhead, Totino-Grace, Osseo, South St. Paul, Bloomington Kennedy, Woodbury, Rochester John Marshall, East Ridge, Duluth East, Owatonna, Elk River
Rank | Team | Prev. |
---|---|---|
1 | St. Cloud Cathedral | 1 |
2 | La Crescent | 2 |
3 | Little Falls | 3 |
4 | Fairmont | 4 |
5 | Holy Family | 8 |
6 | St. Anthony Village | 6 |
7 | Marshall | 10 |
8 | Delano | 3 |
9 | New Ulm | 11 |
10 | Luverne | 18 |
11 | Proctor | 12 |
12 | Foley | NR |
13 | Albany | 7 |
14 | Paynesville | 9 |
15 | Perham | 20 |
16 | Worthington | NR |
17 | St. Croix Lutheran | NR |
18 | Annandale | NR |
19 | Morris/Chokio-Alberta | 15 |
20 | Mora | NR |
Also receiving votes: Minnehaha Academy, Dassel-Cokato, Mora, Fergus Fals, Minneapolis Washburn, Jackson County Central, Glencoe/Silver Lake, Concordia Academy, Litchfield, Long Prairie-Grey Eagle, Jordan, Sibley East, Le Sueur-Henderson, DeLaSalle, Providence Academy, Pierz, Maple River
Rank | Team | Prev. |
---|---|---|
1 | Eden Valley-Watkins | 1 |
2 | Sleepy Eye St. Mary's | 2 |
3 | West Lutheran | 3 |
4 | Deer River | 4 |
5 | Mankato Loyola | 6 |
6 | Wabasha-Kellogg | 10 |
7 | Kenyon-Wanamingo | 7 |
8 | Hayfield | 12 |
9 | Southland | 15 |
10 | New Ulm Cathedral | 8 |
11 | Lake Crystal-Wellcome Memorial | 11 |
12 | Braham | 9 |
13 | Randolph | 5 |
14 | Adrian | 17 |
15 | Ely | NR |
16 | New York Mills | NR |
17 | St. Agnes | 13 |
18 | Browerville | 14 |
19 | Osakis | NR |
20 | Waterville-Elysian-Morristown | NR |
Also receiving votes: Red Lake County, Upsala/Swanville Area, Nashwauk-Keewatin, Tracy-Milroy-Balaton, Norman County, Mayer Lutheran, Lac qui Parle, MACCRAY, Blackduck, Murray County Central, Chisholm, St. John's Prep, Mountain Lake-Butterfield-Odin, Martin County West